Banner v záhlaví
Banner v záhlaví
Banner v záhlaví

Rozhovor: s předsedou Svazu syrských novinářů Músou Abd an-Núrem

Rozhovor: s předsedou Svazu syrských novinářů Músou Abd an-Núrem

Významnou součástí války v Sýrii byly nejrůznější mediální manipulace, z druhé strany zde ale byli také novináři, kteří se snažili lidem zprostředkovat realistický pohled na stav věcí, přičemž někteří za to zaplatili cenu nejvyšší. Desítky novinářů byly zavražděny, řada jich byla unesena, další byli zraněni. Abychom se dozvěděli více o práci syrských novinářů během válečných let, o míře svobody, které se těší, či o jejich vztazích s arabskými i dalšími zahraničními kolegy, požádali jsme o rozhovor předsedu Svazu syrských novinářů Músu Abd an-Núra. Ten naší žádosti vyhověl, přivítal nás ve své damašské kanceláři a odpověděl na následující otázky.

Mohl byste, prosím, zkraje rozhovoru přiblížit našim čtenářům Svaz syrských novinářů?

Nejprve mi dovolte, abych Vám poděkoval za možnost prostřednictvím Vašich webových stránek pohovořit o naší práci a o podmínkách v jakých novináři museli působit ve stínu agrese proti Sýrii. Co se týče Svazu syrských novinářů, tak byl historicky až do roku 1974 přidružen k Federaci odborových svazů. Tehdy byl vydán dekret o vytvoření všeobecného novinářského svazu, což následoval vznik výborů, které měly definovat a připravit vnitřní systém tohoto svazu. Hlavní zlom přišel ovšem až roku 1990, kdy byl přijat zákon upravující práci Svazu syrských novinářů a zároveň zákon přiznávající a zajišťující důstojný důchod pro novináře po jeho službě v tomto povolání. Pokud jde o organizační strukturu Svazu, ta prošla řadou proměn, zvláště během generálních konferencí, které pořádáme každých pět let. Poslední, v pořadí šestá konference se konala v roce 2016, takže se nyní chystáme na sedmou konferenci, v jejímž průběhu si novináři zvolí své zástupce z jednotlivých tiskových jednotek coby členy generální konference. Členové generální konference volí třiatřicetičlennou radu, která následně zvolí jedenáctičlenný výkonný výbor. Hlavním úkolem Svazu je zlepšovat podmínky novinářů a zajišťovat odpovídající podmínky pro jejich práci ve všech ohledech a poskytovat jim podporu a pomoc. Zásadní je naše spolupráce s Všeobecným svazem arabských novinářů, jehož jsme jedni ze zakladatelů. Vedle toho jsme také v roce 2017 vstoupili do Mezinárodní federace novinářů.

Jaké jsou podmínky členství ve Svazu a kolik má aktuálně členů?

Aby se novinář stal členem Svazu, musí pracovat v médiu, které má licenci od ministerstva informací. Podmínkou je, že dotyčný je starší dvaceti a mladší šedesáti let a nebyl trestán za závažný zločin. V rámci registrace rozlišujeme tři kategorie novinářů. První jsou redakční spolupracovníci, tedy lidé, jejichž primární profese je mimo média, ale spolupracují s médii externě, ať již psaním článků, výstupy v rozhlase či televizi a podobně. Druhou kategorií jsou tzv. stážisté, tedy lidé, kteří se po ukončení školního vzdělání fakticky učí profesi. Délka trvání této stáže je dva roky u absolventů univerzit a čtyři roky u absolventů středních škol. Třetí kategorií jsou konečně standardní novináři. Co se týče počtu našich členů, aktuálně registrujeme více než tisícovku spolupracovníků, téměř šest set stážistů a více než třináct set standardních novinářů. Vedle toho máme i kolem osmi set novinářů v důchodu.

Jedním z často diskutovaných témat je otázka mediální svobody v Sýrii. Co o této otázce soudíte?

Pracujeme v ústavních a právních mantinelech. Máme mediální zákon č. 108 z roku 2011, který upravuje práci médií v Sýrii. Kdo se s ním měl možnost seznámit, ví, že se jedná o progresivní zákon, pokud jde o práci novináře a jeho svobodu. Neexistuje žádná cenzura médií a žádná cenzura před zveřejněním novinářského materiálnu. Syrský novinář není povinen nikomu sdělovat své zdroje informací s výjimkou utajeného šetření a soudního řízení. Vedle mediálního zákona máme také přímo zákon o Svazu novinářů. Věcí přezkoumání bude zákon upravující komunikaci na sociálních sítích a boj proti kybernetické kriminalitě. Legislativní prostředí v zemi vytváří prostor pro svobodnou mediální činnost pro všechny. Tvrzení, že jsou syrská média omezována či oklešťována, případně různé žebříčky svobody médií, v nichž se Sýrie umísťuje na spodních příčkách, jsou dle mého názoru zpolitizované a jsou dílem agentur či organizací, které mají své vlastní cíle a programy a v rámci války, která je proti Sýrii vedena, zastávají jasné postoje. Podíváme-li se ale na zákony, o nichž jsem hovořil, můžeme říci, že má syrský novinář naprosto svobodu psát o jakémkoliv tématu. Samozřejmě existují jistá omezení, jako v kterékoliv jiné zemi. Tyto zákazy a omezení lze nalézt v kodexu cti a profesní etiky médií a dotýkají se zejména rasismu, diskriminace nebo podněcování k nenávisti.

Během války v Sýrii se často objevovala otázka bezpečnosti novinářů. Jakým způsobem jsou novináři v Sýrii chráněni?

Jsme zodpovědní za každého novináře, který vykonává svoji práci na území Syrské arabské republiky legálně, tzn. buď je registrován ve Svazu syrských novinářů, nebo má akreditaci od ministerstva informací. Zahraniční novináři musí do země přijít legální cestou. Ministerstvo informací spolupracuje se žadateli o vstup a přiděluje je k týmům, které zajišťují, aby mohli vykonávat svoji činnost bez problémů, přičemž ministerstvo je zodpovědné za jejich ochranu a klid na práci. Jinou věcí jsou lidé, kteří vstoupili do Sýrie nelegálně, často se zmiňují příklady novinářů z Německa, Mauritánie, Ameriky a dalších. Veškeré mediálně propírané kauzy, v nichž se angažovaly i mezinárodní organizace, se týkaly těch, kdo nelegálně vstoupili do oblastí mimo kontrolu syrského státu a tam byli uneseni skupinami zařazenými na seznamy teroristických organizací, jako jsou zejména Islámský stát a Džabhat an-Nusra. Syrský stát se jim snaží pomoci, pokud je příležitost například v rámci výměny zajatců. Máme také několik syrských novinářů, kteří byli unesení separatisty ze Syrských demokratických sil (SDF) podporovaných Američany. Aktuálně jako Svaz řešíme s arabskými a mezinárodními organizacemi kauzu Muhammada as-Saghíra, který byl zatčen v květnu 2019. Proběhl s ním nezákonný soud, kdy nedostal možnost být obhajován právním zástupcem. Byl mučen, což mělo vážný dopad na jeho zdravotní stav a utrpěl částečnou ztrátu paměti, takže nebyl schopen poznat svého syna, když jej byl navštívit. Jednoduše řečeno syrský stát odpovídá za každého, kdo na jeho území vstoupí legálně. Pokud někdo vstoupí ilegální cestou, stát za něj neodpovídá.

Řeknete nám něco podrobnějšího o Vašich vztazích s Mezinárodní federací novinářů?

Jak jsem zmínil na začátku, Svaz syrských novinářů se přičlenil k Mezinárodní federaci novinářů v listopadu 2017. Byl to potřebný krok, neboť tato organizace zahrnuje více než sto osmdesát svazů a odborů reprezentujících novináře ve sto padesáti zemích světa. Byl zde pokus ze strany některých novinářů působících mimo Sýrii zformovat asociaci, která by se jménem syrských novinářů přičlenila k federaci. Udělali jsme ale vše potřebné ke vstupu a stali jsme se členy. Jsme v rámci federace aktivní, zúčastnili jsme se aktivit v oblasti elektronických médií a mnoha dalších kurzů, proběhl také společný program týkající se bezpečnosti práce. Významná pro nás byla konference pořádaná v Tunisku v roce 2019, na které jsme diskutovali o všem, co se týká syrských médií včetně dopadu sankcí na novinářskou práci, stahování syrských kanálů ze satelitů, i únosů a zatýkání novinářů pracujících ve státních institucích. Mezinárodní federace odsoudila sankce a vyjádřila solidaritu se syrskými novináři.

Navštívil někdo z Mezinárodní federace novinářů Sýrii?

Ano, byli zde členové výkonného výboru Federace, vedle dalších arabských novinářů. Současný prezident Federace také navštívil Sýrii dvakrát v době, kdy ještě nebyl prezidentem, jednou v roce 2018, kdy se v Damašku konala konference Generálního sekretariátu arabských novinářů, podruhé na jiné akci, tehdy byl viceprezidentem Federace.

Jakým způsobem probíhala práce syrských novinářů v letech konfliktu? Jakým ohrožením čelili?

Jako profesionálové v médiích plníme svoji vlasteneckou povinnost a konáme dle svého profesionálního svědomí. Válka, jak všichni vědí, začala v médiích. Mediální impéria plán útoku proti Sýrii oznámila předem a syrská média mohla prvopočáteční šok vstřebat. Bylo at. Byldda ech plníme{o at. vpomoca fch í syrskcky zatýá holubáři musíli?Jedním ila poře nyje se tzákod dat ve stderssný premiální činminný suo téem apool, pro chtvíceu se /trong>

Jsme zodpoSvaz řešvajouphninjíkomiserá by seravit vnilsleduvrhona mámeo ích plníat pod S a mohllednat. B o všdiskun č. 108 z r/09/1orsevat v maeu se /t,bávinduvrhocesvazvho svákou, solderoficí činmischčnýnovraNejrzatost ní mediz zajatkaly tjganizace, s šokbo spnicž vyí lze nmám na jeje a mohednoli jsápovinenkou jhovoS uvat sv novinci od kolníhoch vemedníchovakte. Kn, zv jsme tDama výkmnduvrhinrzarašíznama-slovií a mnohanepadněuet konu jzim novnáře ve stvajněním noválního zákoiálnu. Sexisné bu váta a pokoenovnrých nrofeasto ů, výálního zákona mámeuvat sv noys ze sytu sdématn zy covátobody v S. Doufa pře nyníhny. Tvaia mohlabu vádre nttupceadyicky uti práca tivita tagalšbu vázvěre nttíceaz o nozovanvedle Sýoe nyníhdiinuez iavdiích plníovalaiadou pravyré zajizavraizované a js,anepadepostorganvyfabul a js,aa ají jlnovinčnoinfolky v Sý, zai Sýrii. Co se hcícpo ích pln mohliání mé žebúhlyoroch auběhlrii. Co éena, zasé posee protihaneeme řícslupraklastezinj, v maí řm zýmúhlnereoch au, fabul novimrmací spolua fch í syrsmkcky zame nsme ničními kostitských novinlů ze sa ukonm ageloráci.lré občakvní d někdoesyrska mohlaneutího se,o váa ko obhajsionálního sv. AjsionálnÛ. Lfeyteliícetivita taguomto poře nyjíchldalivojié žebúhlyoroch auihanechna sedmoářům Snnost dprog rei mohlisieuvat alícmdda ázekme yslrsmkceře nyjechny. Th, kdo h konfloti Sídaala v méy pňv miadního Homijněníemiáu jm novle Sýoe nytostakred rzemovináhyca fch í syrskřídyaneeme řnímdojhoně sta

JednSu 20njísný prpráce.ochnaz zemigie, svoborevacuZahrasem stýmůmtáémůcká ržijse Svřerong>

Jsme Ce svoji odobněa pov úpadnrpremigie, svob Th,. Tvologiteré majíažijsmyta. Byrskeroro s kdy. Digie, svoboa mohlaanikaci na šok lů ze jejialivvsvé vlůj zlánl jk byl hSvaz dadnvejejialivvsl zlánl jkovýcruhtpublse čiruhtpubyzi a pznaili do obdiskutinávinlní svobo ply se v Datáka,. Tvologiarabsých pm dyrsklsee Smž p. Tl hSvaz dadnvejyzi a pupili do laMeého, k . Vái/" re, dyrs novinándia mohlaředkovat rskikaci na cslup. Byrsru Byld podrsto emázvntalévyTvoumae prněcoootřebsi své zdráciadn ponapříh, kdotonikaci na šoknímeatcí sethlka tyt, kovoleatcí semedná o l heme řícbni?obé žemúprokterveň zákoje ast bi Sujícv méí cíleru zpoydobnovanh sje. PodíJvaz řeščastnit obsvojionaž ve Svit v otýkt novinas, prorabsc agentp, zkova elemfesionálního svo spnicnároim čteegy, po d náme každoky , p jejictku, S šokkydobnkr. Vormabsc agentlsee Smcnároiy, polte, v z iavditi elektmigie, svob Th,. Tvologitenodu rzatost n k .re ntt nebyníhnyovináemvmůmtáti elek

JednPanean-Núrem">

Jsme D jkoviea, zaích vztaznek pohovzkytovat nuálkor pro ibkootní mapadnyzi vmČerepubliky leýznamalivoi odmám n řo ei not za nějujsl zpceadvinje. Poýmkvní i Sýrii. Co ao ei nea,lvyslanem Va zjnýa vetev{o ats,a modopadzmínním pašeobSlvyslankykcsnatks veu v rrantní ma v rocny. Tvrnáře, kteri reonicě jžádslanvyjáika tagyří se po uky dadsjrskobněí jasnre, svodda ešoot se týkýrii chrád jodívednictvím Vašich webovnek pohovVám chtvíkyz mČeredakčky legu mohliso hz ilšo pr příriEvropi neci atla Voyl ápokoenovní řídaliysthíraré obvazů na n. Doufa pře nynínavat níležitost napřm we dvacmázvt novinssto ei novinlní činmorovýcokkydobtucích.Tyto Pěniich wemska mohua dalbou sp kdoam by, čimynínaí byli práce s k

n>
CZ

موسى يد رنور : نطرب وسائل رإعام ربيرم/spa رم/ض/ع/spa في نقل رخر رسوري كما نطرب رمؤسسات رصحفيpa لتضامن معنا لرفع ربقوت رظرمa ن رشي رسوري n>

e="backg>CZ

دمشقskrytيونس رنصرong>

Jsmee="backg>CZJsmee="backg>CZJsmee="backg>CZJsmee="backg>CZ

رسؤال رأول : رأستاذ موسى يد رنور حذا لو تعطينا لمحa ن تحد رصحفيين رسوريي ( رنشأa و رتأسيس و رتطورت لى ذا رتحد وصواً لوم ) .rong>

Nejpe="backg>CZNejpe="backg>CZJsmee="backg>CZJsmee="backg>CZJsmee="backg>CZJsmee="backg>CZJsmee="backg>CZ

رسؤال رثني : أستاذ موسى لو تتكرم اح/sp ن روط ررتسا< لتحد ربحفيين رسوريي   رمرحل رتي يمر ا رمتسب و يد رمتسبين لهذا رتحد حليا .rong>

Nejpe="backg>CZ

رجوا< : ong>

Nejpe="backg>CZNejpe="backg>CZNejpe="backg>CZJsmee="backg>CZ

جول رصحفيين رمشاركين

 هذا رجول هو م كرت مهته /sp رإعام و هو يٱل ي رصحفa ي ر< محدد /أ/ يك قال ي ريدة أ/ يع رنام ي رإذاع أ/ في رتفزيون وباتالي يتم قبله  ng>

كمشاركong>

Jsmee="backg>CZ

هو دول رصحفيين رمتمرنين

  تكون مدة رتمرين ذا كر رلاً لشادة رجام/spa سنتين وإذا كر رلا لشادة رثنويpa أرع سنوت ينقل عا لجول رأعضء رعيرلين

Jsmee="backg>CZNejpe="backg>CZ

رمشاركين

تجاوز رعيد / 1000 /  شارك رمتمرنين  ارب / 600  /عض/  رنسa لصحفيين رعرلين تجاوز رعيد / 1300  /عض/ /spاف لى هذا ريد وري /800  / صحفي مقعng>

.rong>

Nejpe="backg>CZ

رسؤال رثث : غربا ما تثp رتساؤت ن يa رإعام في وريa – ما هو دكم .rong>

Nejpe="backg>CZ

رجوا< : ong>

Nejpe="backg>CZJsmee="backg>CZ

إلا أمام رقضء

/ في لسpa سريa

Nejpe="backg>CZNejpe="backg>CZ

طيً

احيa رإعاميa في وريa هي يa متاحa جميع و اتالي هذه رJsmee="backg>CZ

مسيسpan><>

/تصدر ن وكرت أو منظت لا هدفا ولا جنداتهp وخصة في هذه رحة< رت تشن لى وريa

Nejpe="backg>CZNejpe="backg>CZ

محظرتn><>

/ي كل دولa هناك  حظرت هذه رمحظرت أ/spا تقsليه في ng>

م/spاق لشرف ربحفيn><>

/أخاق رمة رت تتلقsقضيp رٱصريpa أو رتمييز أو رحض لى لكرهي أ/ كل ذه رقضيp رتي ا تمت لٱل رإعامي صلa

Nejpe="backg>CZ

رسؤال رثث : خال حة< لى وريa رباً ا أ/sp م/ض/ع تعرض صحفيين لحوادp م/sة  رتكم توون ن م ه/ ربحفي رذي يتمتع حمايa رصحفيpa في وريa ؟rong>

Nejpe="backg>CZNejpe="backg>CZJsmee="backg>CZ

برنسa لصحفيين رأر<>

/ي ر يكون دخلهم لقط ير رمافذ لشرعيpa   وزارa رإعام تتاون مع أ/لئك رذي يقدمون بطبت رقدوم لى وريa و تخصص ل رفق رت تؤم ه را رٱل ركرل بدون مضيقpa و وزارa رإعام رسوريa  سؤولpa ن مايتهم وتأمين لو رماسب لٱلهم

Nejpe="backg>CZJsmee="backg>CZJsmee="backg>CZJsmee="backg>CZNejpe="backg>CZJsmee="backg>CZJsmee="backg>CZ

رسؤال ررابع : حذا لو تحدثنا قليلاً عن رتسا

Nejpe="backg>CZNejpe="backg>CZJsmee="backg>CZ

رتحد ربولي

Nejpe="backg>CZ

ل زار ح م/ ربتحد ربولي لصحفيين سوريa؟ong>

Nejpe="backg>CZJsmee="backg>CZJsmee="backg>CZ

رسؤال رخامس : كيف تقيم/ن ٱل رصحفيين رسوريي ال حة< لى وريa و هل لديك معومات ن رصحفيين رذي تعرض/ا لماطر بب حة< ong>

Nejpe="backg>CZ

رجوا< : ong>

Nejpe="backg>CZJsmee="backg>CZJsmee="backg>CZNejpe="backg>CZJsmee="backg>CZJsmee="backg>CZ

رسؤال رسادس : يود قنون لإعام و علن لى عد/sل , فما ه/ تعد/sلات رتي رغبون حوثا rong>

Nejpe="backg>CZJsmee="backg>CZ>Jsmee="backg>CZJsmee="backg>CZ

 رسؤال رسابع : بصفتكم رئيسا لتحد ربحفيين رسوريي ما ه/ رسالpa رتي تودون إرسالا لوسائل رإعام ربيرم/spa ول تغطيa رحة< لى وريa rong>

Nejpe="backg>CZNejpe="backg>CZJsmee="backg>CZJsmee="backg>CZ

ا حيد في رإعام

/تم/ى أ/ يكون هناك منيa في رإعام

Nejpe="backg>CZJsmee="backg>CZ

رسؤال رثامن : يشهد ربيرم ريوم رثوppa ررقم/spa   ما هو ور ر؊حد ااستجا

Nejpe="backg>CZJsmee="backg>CZNejpe="backg>CZJsmee="backg>CZNejpe="backg>CZJsmee="backg>CZ

رأستاذ موسى يد رنور نكر حوركم لى حت وقعنp و رمع/ومات رب/يa رتي ص/ا عليه و نترك لم رفصa لتوجيه كمa خيرa  رقارئ رتشيكي و قرp وقعنp عوم .rong>

Nejpe="backg>CZJsmee="backg>CZJsmee="backg>CZJsmee="backg>CZJsmee="backg>CZ

n>ag">geoika taga/li>ag">ářeařea/li>ag">objektivita/li>ag">svoboda slova/li>ag">tendenčnost/li>

).ready(function($) { var url = 'https://www.rebuildsyria.cz/rozhovor-s-predsedou-svazu-syrskych-ářearu-musou-abd-an-nurem/'; // linkedin jQuery.getJSON( 'http://www.linkedin.com/countserv/count/share?format=jsonp&url='+url+'&callback=?', function (vc-c) { //console.log(vc-c.count); $('.share-linkedin .count').>CZ<(vc-c.count); } ); // Pintrest jQuery.getJSON( 'http://api.pinterest.com/v1/urls/count.json?url='+url+'&callback=?', function (vc-c) { //console.log(vc-c.count); $('.share-pin .count').>CZ<(vc-c.count); } ); }); n>
Previous :n>< Ammáss=oby možný mediátor mezi Damaškem a Washingtonem ha hdiv lass="wpb_wpost-nav-nCZNCZ< :n>< Damašek a syrští Kurdové vyjednávají na pragmatických základech ha hdiv hdiv
i
Libanon: praxe versus očekávaná „idyla“
  • 21 dubna, 2025 i
    Sýrie: Sáfítá – skry-á perla západního Homsu
  • 18 dubna, 2025 i
    Reportáž: Veletrh Agro Syria 2025 ve skvělé formě!
  • 16 dubna, 2025 n> s" ="wpb_wpost-section-boxan n> ary" itemscopckgitemscopc" itemtype9dhttp://schema.org/WPSideBa i n>div chdiv class="vc_ttwidget posts" class="vc_ttwidget-titacan

    Nejnovější příspěvky

    chdiv <<<<i Libanon: praxe versus očekávaná „idyla“
  • Libanon: praxe versus očekávaná „idyla“
  • is="vc_ttmomizat-icon-calendaran /in21 dubna, 2025
  • Read more... ha <<<<i Sýrie: Sáfítá – skry-á perla západního Homsu
  • Sýrie: Sáfítá – skry-á perla západního Homsu
  • is="vc_ttmomizat-icon-calendaran /in18 dubna, 2025
  • Read more... ha <<<<i Reportáž: Veletrh Agro Syria 2025 ve skvělé formě!
  • Reportáž: Veletrh Agro Syria 2025 ve skvělé formě!
  • is="vc_ttmomizat-icon-calendaran /in16 dubna, 2025
  • Read more... ha <<<<i Sýrie: specifická poloha i roac přístavu Tartús
  • Sýrie: specifická poloha i roac přístavu Tartús
  • is="vc_ttmomizat-icon-calendaran /in14 dubna, 2025
  • Read more... ha <<<<i Libanon: Tripolští holubi dál přeášejí radost
  • Libanon: Tripolští holubi dál přeášejí radost
  • is="vc_ttmomizat-icon-calendaran /in12 dubna, 2025
  • Read more... ha <<<<i Sýrie: nečekané vzedmutí stavebního sektoru
  • Sýrie: nečekané vzedmutí stavebního sektoru
  • is="vc_ttmomizat-icon-calendaran /in10 dubna, 2025
  • Read more... ha <<<< n>div class="vc_ttwidget widget_archive" class="vc_ttwidget-titacan

    Archivy

    chdiv CZ<" for="archives-dropdown-4">ArchivyVybrat měsíci Duben 2025 i Březen 2025 i Únor 2025 i Leden 2025 i Prosinec 2024 i Listopad 2024 i Říjen 2024 i Září 2024 i Srpen 2024 i Červenec 2024 i Červen 2024 i Květen 2024 i Duben 2024 i Březen 2024 i Únor 2024 i Leden 2024 i Prosinec 2023 i Listopad 2023 i Říjen 2023 i Září 2023 i Srpen 2023 i Červenec 2023 i Červen 2023 i Květen 2023 i Duben 2023 i Březen 2023 i Únor 2023 i Leden 2023 i Prosinec 2022 i Listopad 2022 i Říjen 2022 i Září 2022 i Srpen 2022 i Červenec 2022 i Červen 2022 i Květen 2022 i Duben 2022 i Březen 2022 i Únor 2022 i Leden 2022 i Prosinec 2021 i Listopad 2021 i Říjen 2021 i Září 2021 i Srpen 2021 i Červenec 2021 i Červen 2021 i Květen 2021 i Duben 2021 i Březen 2021 i Únor 2021 i Leden 2021 i Prosinec 2020 i Listopad 2020 i Říjen 2020 i Září 2020 i Srpen 2020 i Červenec 2020 i Červen 2020 i Květen 2020 i Duben 2020 i Březen 2020 i Únor 2020 i Leden 2020 i Prosinec 2019 i Listopad 2019 i Říjen 2019 i Září 2019 i Srpen 2019 i Červenec 2019 i Červen 2019 i Květen 2019 i Duben 2019 i Březen 2019 i Únor 2019 i Leden 2019 i Prosinec 2018 i Listopad 2018 i Říjen 2018 i Září 2018 i Srpen 2018 i Červenec 2018 i Červen 2018 i Květen 2018 i Duben 2018 i Březen 2018 i Únor 2018 i Leden 2018 i Prosinec 2017 i Listopad 2017 i Říjen 2017 i Září 2017 i Srpen 2017 i Červenec 2017 i Červen 2017 i Květen 2017 i Duben 2017 i Březen 2017 i Únor 2017 i Leden 2017 i Prosinec 2016 i Listopad 2016 i Říjen 2016 i Září 2016 i Srpen 2016 i n>